Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

5 minut z

Poznaj gwiazdy ze sceny wyścigówej Kawasaki

Leon Haslam

Pod koniec sezonu 2015, po wygraniu ostatniej rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata serii Superbike, Leon Haslam oświadczył, że w nadchodzącym sezonie będzie reprezentował barwy fabrycznie wspieranego zespołu JG Speedfit Kawasaki w mistrzostwach Wielkiej Brytanii w klasie Superbike (BSB). Oprócz startów w BSB, Haslam potwierdził start w 8-godzinnym wyścigu na torze Suzuka także na motocyklu Kawasaki.

Benjamin Cobb

Przed rozpoczęciem sezonu 2016, Benjamin Cobb dołączył do zespołu ds. Relacji z Mediami oraz Marketingu w firmie Dorna, która jest właścicielem serii World SBK. Cobb dołączył do firmy w ważnym momencie rozwoju największej serii wyścigowej w której startują seryjnie produkowane motocykle. Zadecydowaliśmy dowiedzieć się więcej o roli Benjamina, która w sezonie 2016 obejmuje wiele różnych zajęć.

Horst Saiger

Horst Saiger to zawodnik Kawasaki z krwi i kości. Saiger szybko udowodnił swój talent w wyścigach szosowych łącząc te starty z rywalizacją w Mistrzostwach Świata Wyścigów Wytrzymałościowych w których  wywalczył miejsce na podium podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans w 2015 roku. 

François Lemariey

Francois Lemariey jest osobą odpowiedzialną za fabryczny zespół Kawasaki, który startuje w Motocrossowych Mistrzostwach Świata – Monster Energy Kawasaki Racing Team (KRT). W tej bardzo wymagającej dyscyplinie sportu, Francois staje przed bardzo trudnym zadaniem utrzymania swoich zawodników w optymalnej formie fizycznej i w pełnej gotowości do jazdy.

Lucio Pedercini

Lucio Pedercini jest dobrze znaną oraz rozpoznawalną postacią w świecie wyścigów. Jego zespół – Pedercini Kawasaki jest jednym z najpopularniejszych w padoku motocykli seryjnych. Spotkaliśmy się z Lucio aby porozmawiać o wyścigach, prowadzeniu zespołu oraz planach na przyszłość.

Arie Vos

Po rozpoczęciu swojej kariery w Kawasaki, holenderski zawodnik Arie Vos, wielokrotnie wygrywał mistrzostwo Holandii w klasach Supersport i Superbike. Po zdobyciu tytuły mistrzowskiego w sezonie 2014, Vos zakończył karierę sportową i poświęcił się prowadzeniu własnego zespołu.

Pere Riba

Obecnie jest szefem ekipy Jonathan’a Rea w Motocyklowych Mistrzostwach Świata serii Superbike. Przez 21 lat, Pere Riba z sukcesami ścigał się na światowej arenie....

Jesper Hubner

W wieku jedynie 17 lat, Jesper Hubner został najmłodszym Mistrzem Szewcji w klasie Superbike w historii. Demonstrując ogromny talent od samego początku swojej przygody z motocyklami, Jesper miał świetlaną przyszłość przed sobą.....

Gregorio Lavilla

Była gwiazda Motocyklowych Mistrzostw Świata serii Superbike. Gregorio Lavilla miał bardzo długą oraz pełną sukcesów karierę zawodniczą. Aktualnie pełni rolę dyrektora sportowego organizacji WSBK. Udało się nam chwilę z nim porozmawiać na temat jego nowej roli w świecie motocykli.

Chris Walker

Chris “Stalker“ Walker to jeden z najpopularniejszych zawodników z Wielkiej Brytanii. Anglik przez większość swojej kariery był związany z Kawasaki. Najbardziej jest znany w wygranego wyścigu w Aasen gdzie okazał się najlepszy mimo, iż startował z końca stawki.

Olivier Jacques

Olivier Jacques to człowiek który zabłysnął w świecie wyścigów motocyklowych MotoGP jednym wyścigiem kiedy to na Kawasaki ZX-RR prawie wygrał GP Chin na trudnym technicznie torze w wymagających warunkach atmosferycznych.

James Hillier

Gwiazda wyścigów szosowych – James Hillier jest związany z Kawasaki od 5 lat. Pomagał przy tworzeniu nowej Ninji ZX-6R. Podczas tegorocznych zawodów Isle of Man TT, James Hillier trzy razu uplasował się na podium. Także, podczas tym samych zawodów rozgrzał tysiące kibiców przejeżdżając jedno okrążenie toru na Ninji H2R.

Livia Lancelot

Po wygraniu inauguracyjnego sezonu Motocrossowych Mistrzostw Świata Kobiet w roku 2008, francuska zawodniczka Livia Lancelot ukończyła jeszcze morderczy wyścig Le Touquet oraz wzięła udział w zawodach serii X Games w Stanach Zjednoczonych. Livia założyła swój własny zespół motocrossowy o nazwie One One Four w którego to barwach ściga się na Kawasaki KX250F. W sezonie 2015 była bardzo blisko zdobycia tytuły mistrzowskiego...

Terry Rymer

Świat wyścigów długodystansowych to unikalny sposób ścigania który znacząco różni się od zawodów Grand Prix czy Superbike. Gwiazda Kawasaki – Terry Rymer był jednym z niewielu zawodników którym udało się z sukcesami startować w obydwu dyscyplinach.

Scott Russell

Scott Russell – także znany jako “The Chief“ jest jedną z ikon światowego motorsportu, a dokładniej Mistrzostw Świata serii Superbike. Russell pozostaje jednym z niewielu zawodników który zdobył tytuł Mistrza Świata w swoim debiutanckim sezonie.

JJ Luisetti

Jean Jacques Luisetti jest bardzo zapracowanym człowiekiem. Jednak jak na osobę która jest właścicielem zespołu Monster Energy Kawasaki MX2 i równocześnie jest jednym z największych dealerów Kawasaki we Francji, to “JJ“ wygląda na niezwykle zrelaksowanego. 

Ian Hutchinson

Ian Hutchinson pozostaje jedynym zawodnikiem który wygrał pięć wyścigów na Isle of Man TT podczas jednego tygodnia. Jest on jednym z najtwardszych oraz najbardziej zmotywowanych zawodników którzy wrócili do ścigania. Hutchinson wrócił na tor po długim okresie rozbratu z motocyklem który był spowodowany licznymi kontuzjami oraz długim procesem rehabilitacji. 

Gregory Leblanc

Gregory Leblanc powoli staje się niezwyciężonym zawodnikiem we francuskich wyścigach motocyklowych. Leblanc zdobył cztery tytuły FSBK oraz odniósł trzy zwycięstwa na Bol d’Or pod rząd!

Gilles Stafler

W żyłach Gilles’a Stafler’a płynie zielona krew. Stafler związany jest z Kawasaki nieprzerwanie od 1993 roku. Obecnie, jest ojcem sukcesu zespołu SRC który bardzo korzystnie prezentuje się we francuskich Superbike’ach oraz “klasykach“ długodystansowych.

Charlie Hiscott

Jako komentator WSBK, MotoGP oraz British Superbike, Charlie Hiscott przez ostatnie 16 lat poznawał najlepszych kierowców wyścigowych na świecie.