Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

5 minut z JJ Luisetti

Jean Jacques Luisetti jest bardzo zapracowanym człowiekiem. Jednak jak na osobę która jest właścicielem zespołu Monster Energy Kawasaki MX2 i równocześnie jest jednym z największych dealerów Kawasaki we Francji, to “JJ“ wygląda na niezwykle zrelaksowanego. 
“Dzielę mój czas między zespołem wyścigowym oraz Floride Motos, rodzinnym biznesem w Marsylii. Prowadziłem sklep od 18 roku życia. Na początku sam, a później z rodziną: synem, siostrą oraz bratem. To mi pomaga odpowiednio dzielić czas między wyścigami i interesami. Obydwa działania się uzupełniają więc cały czas jestem naładowany pozytywną energią.

Jesteśmy największym dealerem Kawasaki w Europie od prawie 12 lat. Przez cały ten czas nasz sklep bardzo się rozrósł. Na pewno fakt, że Kawasaki wypuściło na rynek więcej modeli przyczyniło się do naszego sukcesu.
 
Ja też osobiście się ścigałem i zawsze kochałem motocross. Sklep pomagał mi w wyścigach i vice versa. Gdy biznes się rozrósł musiałem zakończyć ściganie i skupić się na prowadzeniu sklepu...

W obecnym sezonie w naszych barwa jeździli Jordi Tixier, Dylan Ferrandis oraz Thomas Covington – zawodnik z USA. Podczas kilku ostatnich wyścigów Petar Petrov zastępował Dylan’a który jest obecnie kontuzjowany.
 
Nigdy nie zapomnę roku 2012 kiedy to odnieśliśmy sukces w obydwu klasach (MXGP oraz MX2). Najpierw w Brazylii a potem w Wielkiej Brytanii kiedy to Tommy Searle zdobył dublet.
 
Kluczową rzeczą w prowadzeniu sklepu oraz zespołu wyścigowego jest ciężka praca i całkowite poświęcenie zespołu. Ale tak chyba wygląda każda praca...”

Na koniec wywiadu zapytaliśmy, “Jak Pan spędza czas wolny od pracy?“ JJ odpowiedział – Nie spędzam, bo go nie mam!