Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

5 minut z Charlie Hiscott

Jako komentator WSBK, MotoGP oraz British Superbike, Charlie Hiscott przez ostatnie 16 lat poznawał najlepszych kierowców wyścigowych na świecie.
”Wydaje mi się że jest to wymarzona praca dla kogokolwiek kto kocha motocykle, aczkolwiek moja rodzina może się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Taka praca wymaga dużego poświęcenia jeżeli chodzi o podróże i jeżdżenie po całym świecie. Możliwość odwiedzania najciekawszych torów na świecie zdecydowanie rekompensuje te wszystkie wyrzeczenia.
 
Infrastruktura na torze Silverstone robi bardzo dobre wrażenie. Na torze Losail w Katarze też się bardzo przyjemnie pracuje ponieważ zawodnicy nie mają swoich mobilnych domów i nie mogą się przed nami chować. Zawsze cieszę się na zawody na Mugello i Philip Island. Atmosfera jest spektakularna i można zwiedzić wiele ciekawych miejsc w niedalekiej odległości od toru. Na pewno charakter zawodników dodatkowo poprawia atmosferę na zawodach. Zwycięstwo Rossiego na torze w Assen było czymś niesamowitym a po dublecie Jonathan’a Rea na Imoli kibice oszaleli.
 
Moim zdaniem najlepszą częścią pracy dziennikarza jest możliwość przeprowadzenia wywiadu z zawodnikami w strefie mieszanej. Tuż po zawodach kierowcy dzielą się swoimi bezpośrednimi wrażeniami, a to ma pozytywny wpływ na nasz zawód.
 
Także mam możliwość przeprowadzenia przeglądu toru z najlepszymi zawodnikami WSB. Jeżdżę specjalnym Aplha Romeo 4C, ale nie dopuszczamy zawodników za kierownicę samochodu.
 
Sam też się kiedyś ściągałem. Byłem częścią klubu Ninja ZX-6R w Wielkiej Brytanii. Wydaje mi się, że ściganie umożliwia ludziom zobaczenia jak to naprawdę wygląda i co zawodnicy muszą przeżywać. Moje najciekawsze wspomnienie także jest związane z Kawasaki. Miałem możliwość przejechania się Ninją ZX-7R z 1998 roku należącą do Chrisa Walkera. Było to bardzo specjalnie wydarzenie w moim życiu nie mówiąc o mocy motocykla która była...niesamowita”.