Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

15 Wrzesień 2017 Zespół Kawasaki SRC wystartuje z pole position do 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or 2017!

Zespół Kawasaki SRC wystartuje z pole position do jutrzejszego wyścigu Bol d’Or na torze Paul Ricard. Mathieu Gines, Randy de Puniet oraz Fabien Foret dosiądą Ninji ZX-10RR #11 i celują w zwycięstwo.
Francuska ekipa dominowała od samego początku wyścigowego weekendu. Zespół Gilles’a Stafler’a bardzo dobrze spisał się w kwalifikacjach. Warto zaznaczyć, że Randy de Puniet był jedynym zawodnikiem w całej stawce, który zszedł poniżej 1’58.000 ustalając najlepszy czas (1’57.532), który dał zespołowi pole position.
 
“Czuję się bardzo pewnie” – powiedział de Puniet. “Posiadam więcej doświadczenia w wyścigach długodystansowych niż podczas mojego debiutanckiego startu rok temu na tym samym torze. Wydaje mi się, że również posiadamy lepiej przygotowany motocykl co pozwala nam myśleć o zwycięstwie.”
 
Dyrektory generalny zespołu, Gilles Stafler, zgadza się z opinią swojego zawodnika. "Nasz motocykl został bardzo dobrze przygotowany do tego wyścigu. Ciężko pracowaliśmy nad poprawieniem zawieszenia. Od sierpniowych testów na torze Paul Ricard wiedzieliśmy, że jesteśmy przygotowani do walki o jak najlepszą lokatę. Czasy pojedynczego okrążenia są średnio o pół sekundy lepsze niż to miało miejsce z zeszłym roku.”
 
Weteran francuskiego zespołu - Fabien Foret również jest zadowolony ze zmian, które zostały zaimplementowane w Ninji ZX-10RR. "Motocykl jest łatwiejszy w prowadzeniu, co bezpośrednio przekłada się na wydajniejszą jazdę".
 
81 edycja wyścigu Bol d’Or rozpocznie się w sobotę 16 września o godzinie 15:00 czasu lokalnego.