Newsletter Kawasaki

6 Lipiec 2011 Supermoto w Koszalinie – 2x2 dla Mochockiego

Karol Mochocki na Kawasaki KX450F opuścił Koszalin z dwoma pucharami za drugie miejsce w wyścigach Mistrzostw Polski Supermoto.
Cykl tegorocznych zawodów rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto jest już na półmetku. Po rundach w Gostyniu i Poznaniu przyszedł czas na walkę w Koszalinie, co miało miejsce w ubiegłą niedzielę. Tego dnia aura oszczędziła zawodnikom jazdy w deszczu, ale błoto po wcześniejszych opadach wciąż zalegało w sekcji terenowej.

Karol Mochocki w takich warunkach czuje się, jak przysłowiowa ryba w wodzie. Najlepszym tego dowodem jest wynik pierwszego wyścigu klasy S1, w którym to lider zespołu Wtórpol Racing Team 3S zdobył pierwsze miejsce. Drugi wyścig tej klasy również przebiegał po myśli „Czapki” do momentu, kiedy to właśnie w terenie zgasł mu motocykl. Bezwzględnie wykorzystali to Marcin Rybski i Marcin Kołoczek. W rezultacie Karol do mety dojechał na trzecim miejscu. Suma 45 oczek, którą uzyskał Mochocki dały mu drugą lokatę w klasyfikacji generalnej zawodów i jest on wciąż liderem tabeli klasy S1.

W kategorii Open ponownie najlepsze tempo jazdy prezentował Piotr Kaczorowski i to on wygrał oba wyścigi. Karol Mochocki, dla którego zdobyte punkty w tej klasie nie są już tak ważne jak w S1, ukończył biegi odpowiednio na trzeciej i drugiej pozycji. Suma 42 oczek, którą uzyskał Mochocki, dała mu również drugie miejsce na podium. Z kolei Tomasz Serafin, który także reprezentuje barwy zespołu Wtórpol Racing Team 3S, był dwukrotnie czwarty i takie też miejsce zajął w klasyfikacji generalnej zawodów.

„Przed zawodami bałem się, że sędziowie i organizatorzy zawodów będą chcieli wyłączyć sekcję terenową z powodu błota. Nie myliłem się, bo tak też chcieli zrobić. Na szczęście głosy zawodników Mistrzostw Polski zostały wysłuchane i mogliśmy ścigać się również terenie. Z wyniku jestem zadowolony. Udało mi się obronić pozycję lidera w S1, a to dla mnie priorytet w tym sezonie. Zachęcam kolegów z czołówki Pucharu Polski na zmianę kategorii na Mistrzostwa Polski. Z pewnością sobie poradzą, a przy tym szybciej podniosą swoje umiejętności.” – mówi Karol Mochocki.

W ostatni weekend lipca zespół Wtórpol Racing Team 3S czeka podróż na północny wchód Polski, a dokładnie do Suwałk, gdzie odbędzie się kolejna runda krajowych wyścigów supermoto. Jednak zanim to nastąpi ekipa spod loga 3S wybiera się do położonej za południową granicą miejscowości Vyskov, gdzie weźmie udział w zawodach Mistrzostw Czech Supermoto.