Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

14 Wrzesień 2017 Rozpoczął się nowy rozdział dla motocyklistów z kategorią A2 z nowym Kawasaki Z900!

Od wprowadzenia do sprzedaży pod koniec 2016 roku, super naked Z900 stał się sukcesem w sprzedaży i zdobył tysiące motocyklistów wyrafinowanym surowym wzornictwem Sugomi i wspaniałymi doświadczeniami z jazdy; teraz istnieje wariant Z900 A2 w linii modeli na rok 2018.
Z900 na kategorię A2 dzieli wiele elementów w wyglądzie i specyfikacji ze swoim rodzeństwem o pełnej mocy. Decyzja o utworzeniu wersji na kategorię A2 była logiczna, biorąc pod uwagę całkowitą liczbę motocyklistów, których dotyczy ta kategoria. Również komentarze dealerów i opinie grupy klientów były takie same: "Nie róbcie kolejnego motocykla dla kategorii A2, wykorzystajcie wygląd, linię i osobowość obecnego Z900".
 
Oznacza to, że standardowa wersja nie posiada oznakowań lub oznaczeń odróżniających go od Z900 o zmniejszonej mocy. Posiadają takie same właściwości jezdne, zespół dolotowy z tunelami aerodynamicznymi, zapewniający emocjonujący dźwięk dolotowy, technologię wspomagania sprzęgła, lekką i elastyczną rurową osłonę podwozia, oraz charakterystyczne poziome zawieszenie tylne Kawasaki.
 
Podstawowa wersja Z900 posiada maksimum 70kW a, dostrojony zgodnie z wymaganiami kategorii A2 i potrzebami szkoleniowych szkół motocyklowych, zapewnia maksimum 35kW mocy.
 
Dostrojenia dostosowującego do norm ECU można dokonać u autoryzowanego dealera Kawasaki. Zdławienie nie jest ani czasochłonne, ani nieodwracalne, więc jeśli nadejdzie czas, można ponownie wrócić do 70kW po krótkiej wizycie u autoryzowanego dealera, który również tworzy i aktualizuje rejestr stanu urządzenia.
 
"Niedługo po wypuszczeniu Z900 zaczęliśmy pracować nad wersją zgodną z kategorią A2" - powiedział Morihiro Ikoma, dyrektor Kawasaki Motors Europe.

"Przekaz od potencjalnych klientów i dealerów był krótki i jednogłośny; zachowacie wygląd, duszę i etos Z900 i stwórzcie wersję zgodną z A2, aby otworzyć świat wyrafinowanych i surowych modeli Z jeszcze bardziej zagorzałym motocyklistom.”
 
„Ten 948cc Z900 zgodny z kategorią A2 ma stać się jedną z najbardziej atrakcyjnych ofert segmentu A2 na rynku ".