Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

3 Sierpień 2017 Rewelacyjny wynik zespołu Team Green na torze Suzuka!

Zespół Team Green Kawasaki, w składzie którego jechali Brytyjczyk Leon Haslam, Japończyk Kazuma Watanabe oraz Malezyjczyk Azlan Shah Bin Kamaruzaman, zajął doskonałe drugie miejsce w jubileuszowej 40-edycji 8-godzinnego wyścigu na torze Suzuka w ostatni weekend lipca.

Do zwycięzcy zabrakło mniej niż jedno okrążenie, co na dystansie ponad 215 kółek jest doskonałym wynikiem. W dobrym rezultacie całego zespołu jest bardzo duża zasługa Leona Haslama. 34-letni weteran pojechał doskonały wyścig i dzięki jego niesamowitej jeździe zespół Team Green mógł się cieszyć z drugiego miejsca na podium.
 
Haslam, który od lat ściga się na najwyższym poziomie, w kwalifikacjach do tego wyścigu uzyskał bardzo dobry czas, co pozwoliło zespołowi na start z wysokiej pozycji. Dobre tempo w początkowej fazie wyścigu pozwoliło na utrzymanie dobrego miejsca do końca wyścigu. Bardzo widowiskowa była walka Haslama z Randym de Puniet z zespołu Hondy, aczkolwiek pożar w motocyklu Francuza przedwcześnie zakończył emocje związane z potyczką tych dwóch zawodników.
 
Ninja ZX-10RR  zespołu Team Green znakomicie się spisała w tym wyścigu, nie spadając poniżej czwartego miejsca przez cały wyścig.  Pozostałe dwa motocykle Kawasaki, które brały udział w tym wyścigu uplasowały się w najlepszej piętnastce zawodów na ponad 60 ekip, które startowały. Wszystkim zawodnikom oraz ekipom Kawasaki gratulujemy bardzo dobrych wyników!