Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

3 Luty 2016 Rea nagrodzony w ojczyźnie!

Jonathan Rea był główną gwiazdą gali Joey Dulop Trophy, która 29 stycznia odbyła się w Belfaście. Rea został laureatem nagrody "Motocyklisty Roku 2015”


Przy współpracy Enkalon MCC z Kawasaki UK, ceremonia rozdania nagród miała miejsce w hotelu Ramada Plaza Hotel w Belfaście!

Czołowa gazeta w Irlandii Północnej - Belfast Telegraph napisała, że był to już trzecie wyróżnienie Jonathan'a. Wcześniejsze nagrody zdobywał w latach 2007 oraz 2008. Statuetka za sezon 2015 była wyjątkowo specjalna ponieważ Jonny zdobył tytuł Mistrza Świata serii Superbike. Jest on dopiero trzecim Irlandczykiem w historii, który zdobył tytuł Mistrza Świata. Przed nimi wygrywali Raplh Bryans, Joey Dunlop oraz Brian Reid.

Podekscytowany zawodnik Kawasaki powiedział: "Czuję się bardzo zaszczycony możliwością powrotu do domu oraz otrzymania takiego przywitania. Ta nagroda zawsze była moim marzeniem, a zdobycie jej po raz trzeci jest czymś fantastycznym.

Joey Dunlop zawsze był dla mnie bohaterem. Zdobycie tej samej nagrody co on to prawdziwy przywilej. Mój sukces to zasługa wielu osób, przede wszystkim mojej rodziny."

Dokładnie 12 lat temu, 16-letni Jonathan Rea wygrał nagrodę dla najbardziej obiecującego zawodnika młodego pokolenia i otrzymał gromkie brawa od całej publiczności. Był to wyraz wielkiego szacunku oraz uznania dla młodego chłopaka, który dopiero rozpoczynał swoją przygodę z motocyklami.

Teraz, historia zatoczyła koło.