Newsletter Kawasaki

11 Maj 2015 Pełna dominacja zespołu Kawasaki na torze Imola!

Jonathan Rea (KRT) w bardzo przekonywującym stylu wygrał obydwa dzisiejsze wyścigi na włoskim torze Imola. Z kolei Tom Sykes dwukrotnie meldował się tuż za plecami swojego partnera z zespołu.
Wspaniała jazda Rei na torze Imola pokazuje, że wygrane 8 biegów na 10 możliwych startów to nie przypadek i Brytyjczyk fantastycznie czuje się na nowym motocyklu Kawasaki. Stabilna forma Rei oznacza, że ma on już 87 punktów przewagi nad kolejnym w klasyfikacji generalnej zawodnikiem.

Dla Sykes’a, dwa drugie miejsca to jego najlepszy wynik w obecnym sezonie. Brytyjczyk zajumuje 3 miejsce w klasyfikacji generalnej i traci jedynie 25 punktów do drugiego Leon’a Haslama

Pierwszy wyścig odpoczątku został zdominowany przez zawodników zespołu Kawasaki. Niestety wyścig został przerwany tuż po półmetku zawodów. Regulamin zawodów nakazał restart wyścigu który trwał tylko 6 okrążeń. Walka o zwycięstwo toczyła się pomiędzy zawodnikami KRT. Kluczowy moment nastąpił na trzecim okrążeniu kiedy to Jonathan Rea wyprzedził Tom’a Sykes’a i do końca utrzymał prowadzenie wyprzedzając swojego partnera z zespołu o 0.482 sekundy.

W drugim biegu, w lepszych warunkach atmosferycznych zawodnicy KRT znów potwierdzili swoją dominację w stawce. W drugiej fazie wyścigu, Jonathan Rea zdołał odjechać do Sykes’a na kilka sekund co przechyliło szalę zwycięstwa na jego stronę. Opanowanie oraz mądra jazda pozwoliła Rei zwyciężyć w obydwu wyścigach. Tom Sykes dwa razy zameldował się na drugim miejscu.