Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

24 Styczeń 2024 Nowy Kawasaki Brute Force (2024)

Swoisty wzorzec w segmencie ATV, Kawasaki Brute Force z widlastym silnikiem o pojemności 750 cm3 zyskał nowe oblicze na sezon 2024, zyskując całkowicie nowy wygląd oraz szereg praktycznych aktualizacji w zakresie wyglądu i wyposażenia.
Po dwunastu latach od początku produkcji, Brute Force 2024 przechodzi gruntowną metamorfozę. Z zewnątrz, nowy Brute Force prezentuje całkiem nowy wygląd o agresywnej stylistyce, nawiązując do niezwykle trwałego i dynamicznego silnika widlastego o pojemności 750 cm3 i podwozie ‘nie do zdarcia’.
W zakresie nowego wyglądu - nowe błotniki, nowa atrapa chłodny, emblemat trójwymiarowy i starannie przemyślane akcenty stylistyczne nadają maszynie przyciągający wzrok i absolutnie niepowtarzalny wygląd ‘twardziela’, który jasno pokazuje, że Brute Force pozostaje na szczycie w swoim segmencie, gotowy stawić czoła wszelkim wyzwaniom.
Nowa jest również technologia na pokładzie - wyposażenie obejmuje kolorowy wyświetlacz ciekło-krystaliczny TFT, oświetlenie LED (w tym nowy halogen montowany centralnie na kierownicy), kontynuując ewolucję Brute Force 750 w bardziej nowoczesną interpretację flagowego ATV, oferującego sportowe możliwości wraz z funkcjami użytkowymi wspierającymi codzienne zadania.
Czytelny, wysokiej jakości kolorowy ekran TFT LCD 4,3” znajduje się pośrodku kierownicy, ułatwiając kierowcy wyświetlanie aktualnej prędkości, licznika kilometrów i innych istotnych informacji, podczas gdy nowe światło LED zamontowane na kierownicy obraca się wraz z kierownicą i jest uzupełniane przez bardzo skuteczne reflektory wykonane w technologii LED. Czerwone tylne światła LED również należy do wyposażenia nowego modelu.
Nowy Brute Force będzie dostępny w charakterystycznym szaroniebieskim kolorze lub w malowaniu „Camo”, wówczas z dodatkowymi osłonami dłoni w standardzie.
Nowe przednie i tylne bagażniki są kompatybilne z systemem KQR (Kawasaki Quick Release), a oba mają wbudowane punkty mocowania, podczas gdy tylna plastikowa pokrywa zawiera również antypoślizgowe rowki, które pomagają utrzymać ładunek na miejscu.
Niezależnie od zastosowania - rekreacyjnego lub stricte użytkowego - właściciel Brute Force 750 prawdopodobnie spędzi wiele godzin w siodle, stąd na pokładzie znajdą się obowiązkowe systemy wsparcia kierowcy wliczając elektryczny przełącznik napędu 2WD/4WD i elektroniczne wspomagania kierownicy, podczas gdy sterowanie przednim mechanizmem różnicowym sprawi, że zmiany kierunku oraz trudne podjazdy i zjazdy będą precyzyjnie kontrolowane.
Na przedniej osi zamontowane zostały hamulce tarczowe, z tyłu znalazły się zamkniętemu hamulce bębnowe wraz z podwójnymi wahaczami zawieszenia o długim skoku z przodu i z tyłu. Brute Force może szczycić się bogatym wyposażeniem standardowym, której konkurencja może tylko zazdrościć. Dodając do tego pokaźną listę sprawdzonych oryginalnych akcesoriów oraz żądny wyzwań silnik widlasty o pojemności 750 cm3 i chłodzony cieczą, z wtryskiem paliwa i bezstopniową przekładnią CVT, Brute Force 2024 bezsprzecznie pozostaje liderem w segmencie ATV.
Pierwsze egzemplarze do kraju trafią już wiosną tego roku!