Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

2 Październik 2018 Kawasaki przedstawia - Ninja 125 oraz Z 125: The Toughest Choice

Kawasaki wybrało jedną z ważniejszych aren wystawowych na premierę swoich całkowicie nowych motocykli w kategorii 125, umożliwiających jazdę z kategorią prawa jazdy A1 lub B. Motocykle zaprezentowana 2 października 2018 roku na Międzynarodowych Targach w Kolonii.
 
Zgodnie z kampanią Kawasaki "The toughest choice" (ang. Najtrudniejszy wybór), dwie maszyny Kawasaki: Ninja 125 i Z 125 jeszcze bardziej zwiększają pragnienie początkujących motocyklistów, aby to właśnie Kawasaki stało się ich pierwszym motocyklem.
 
Badania przeprowadzone przez Dział Badawczo-Rozwojowy Kawasaki wykazały, że 
design i styl był priorytetem wśród potencjalnych właścicieli (zarówno mężczyzn, jak i kobiet) nowego motocykla.
Dlatego nasze nowe motocykle 125 znalazły uznanie wśród młodych użytkowników, którzy uczynili z nich przedmiot pożądania. Nawiązanie stylistyczne do "starszych braci" z segmentu Z oraz Ninja jest tu bardzo widoczne, co dodatkowo zachęca do wyboru tych nowych, a zarazem najmniejszych maszyn Kawasaki.
 
Wyposażone w jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik o mocy 11 kW oraz momencie obrotowym wynoszącym 11,7 Nm, motocykle Z 125 oraz Ninja 125 zapewniają dobry przyrost mocy w zakresie średnich i wysokich obrotów. Obydwa motocykle wyposażono w ramę kratownicową, co sprawia, że są lekkie i łatwe w manewrowaniu.
 
Młodzi kierowcy pożądają bardziej motocykl kategorii 125 niż skutera szosowego. Motocykl 125 dostarcza więcej mocy i przyjemności z prowadzenia, co pozwala adeptom motocyklizmu oswoić się z prowadzeniem większych maszyn w późniejszym czasie. Podczas badań wykazano, że w motocyklach Kawasaki 125 osiągnięto doskonałe połączenie wyważenia, masy oraz mocy silnika.
 
Odwołując się do japońskiego określenia Sugomi (tłum. drapieżnik szykujący się do skoku) model Z 125 jest bezkompromisowym przedstawicielem stylu Naked. Jest to pełnowymiarowy motocykl z niskim siedzeniem i masą wynoszącą raptem 146 kg. Najmłodsze "dziecko" serii Z będzie doskonałym modelem rozpoczynającym przygodę z rodziną Z.
 
Styl Ninja jest wyraźnie widoczny w nowym Ninja 125, dzięki sylwetce i grafikach nawiązujących do maszyny ZX-10 RR, na której Jonathan Rea zdobywa kolejne tytuły mistrza świata WSBK. Nowa Ninja 125 to pełnowymiarowy motocykl, podobnie jak Z 125 wyposażona jest w ramę kratownicową oraz nisko osadzone siodło. Waga tego motocykla to jedyne 148 kg.

Zarówno Z 125, jak i Ninja 125, będą silnym wejsciem Kawasaki w rok 2019. Pozostaje jedynie trudne pytanie: który z motocykli Ty wybierzesz?