Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

25 Październik 2017 Kawasaki prezentuje sugestywny i nowoczesny klasyk z "Prawdziwym Duchem"

Kawasaki, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie motocykli, zaprezentowało na rok 2018 wspaniałą nową maszynę, nawiązującą do stylu i emocji swojego kultowego pierwowzoru Z1 900 z 1972 roku.
Wiele plotkowano i gorączkowo oczekiwano nowego modelu roku 2018. Maszyna, której nadano imię Z900RS, jest nowoczesnym klasykiem, „pobłogosławionym” mnóstwem odniesień do Z1 - maszyny, która stanowiła nie tylko kamień węgielny dla Kawasaki jako marki, ale także zmieniła oblicze motocykli na zawsze.

Sklasyfikowany jako "Retro Sport" dzięki swojemu przydomkowi RS, nowy Z900RS został starannie wykreowany przez dział stylizacji i inżynierów Kawasaki jako zupełnie nowy model do niedawno wprowadzonej nielicznej rodziny supernakedów Z900.
Choć Z900RS dzieli rodowód z czterocylindrowym chłodzonym cieczą Z900, odwołuje się do zupełnie innej grupy motocyklistów i niewątpliwie zachęca fanów dwóch kół do posiadania maszyny o ponadprzeciętnym stylu, skłaniającym do odwołania się do prawdziwego czerpania przyjemności z jazdy, a uśpionych posiadaczy prawa jazdy do wzbudzenia pragnienia powrotu na dwa koła.

Oczywiście pojemność klasy 900cc służy podkreśleniu więzi z silnikiem 903cc w jaki był wyposażony Z1 900 z 1972 roku, ale Z900RS to grupa motocykli obdarzonych nową obudową i posiadających nową specyfikację silnika. Uzbrojony w charakterystyczny reflektor LED, LED-owe wskaźniki i tylne światło, charakterystyczne koła czy efektowny wydech zapewniający intensywne wrażenia dźwiękowe oraz wiele innych detali, Z900RS z pewnością będzie miał wielbicieli rodziny „Z”, entuzjastycznie kiwających głowami w aprobacie dla tego modelu.

Od projektu malowania Z1, do kroju czcionki i wykończeń bocznych oznaczeń, Z900RS z powodzeniem łączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość poprzez wypolerowane osłony pokrywy głowicy cylindra i wyeksponowanymi płetwami cylindra podobnymi do tych, które pojawiły się na oryginalnym Z1. Wracając do tematu malowania - Z900RS, na swój debiutancki sezon będzie dostępny w trzech wyrazistych opcjach kolorystycznych z akcentami oddającymi hołd Z1 z 1972 roku. Klasycznie wyglądająca czerń ze złotymi i srebrnymi pasmami oraz współczesna, miejska, chłodna matowa zieleń podkreślająca oznaczenia „900” na panelu bocznym.

Z900RS zadebiutował na arenie międzynarodowej na stoisku Kawasaki podczas Międzynarodowych Targów Motocyklowych w Tokio 25 października 2017. Z900RS bezsprzecznie odwraca stronę na kartach historii rodziny „Z” i zaczyna nowy, zapewne ekscytujący rozdział dla marki Kawasaki i całego świata motocykli.

W życiu nie ma miejsca na obłudę. Kawasaki jest bezapelacyjnie wierne tradycji, zakładającej dostarczanie minionych wartości współczesnym motocyklistom w autentycznym, nowoczesnym motocyklu. Wewnętrznego ducha legendy z 1970 roku — oryginalnego chłodnego króla Kawasaki Z1 - odnajdziesz teraz w Z900RS i na pewno zaspokoisz wewnętrzną istotę potrzeb kierowcy, którym jesteś.