Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

1 Listopad 2020 Kawasaki prezentuje na rok 2021 modele serii Z oraz Ninja o pojemności silnika 125

Na pewno każdy motocyklista pamięta swoją ekscytację związaną z pierwszymi przejażdżkami jednośladem. Kawasaki wie, jak ważne są te chwile, dlatego dba o jak najlepsze doznania początkujących fanów motocykli, oferując jedyne i niepowtarzalne pojazdy serii Z i Ninja pojemności 125 na sezon 2021.

 

Korzystając z tego samego, co w dużych pojemnościach, unikalnego podejścia „Sugomi”, Z125 całym sobą wpisuje się w ten styl. Charakteryzuje go przemyślana równowaga formy, trafne rozwiązania techniczne i wprost niepowtarzalny w jego klasie design. 

Odsłonięta, wyeksponowana kratownicowa rama przykuwa uwagę każdego, kto tylko rzuci okiem na model Z125. Ramę nie tylko odsłania, ale i podkreśla kanciasta stylizacja miniowiewek, które narysowane są bardzo mocną kreską. Ta stylistyczna doskonałość kryje w sobie niezawodny, czterosuwowy silnik generujący 15 KM (11 kW), czyli maksymalną moc dostępną dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A1 oraz samochodowego prawa jazdy kategorii B. Dzięki temu maszyna ta sprosta wymaganiom zarówno nowicjusza, jak i zapewni sprawne przemieszczanie się bardziej doświadczonym motocyklistom posiadającym kategorię A2 i A.

Eleganckie cyfrowe zegary witają kierowcę sięgającego po komfortowo umieszczoną, szeroką kierownicę. Ergonomiczny trójkąt - podnóżki, końcówki kierownicy, siedzisko - został zaprojektowany tak, aby każdemu zapewnić wygodę oraz pełną kontrolę nad tą maszyną. Niżsi jeźdźcy docenią możliwość opcjonalnego wyposażenia Z125 w siedzenie „Ergo-Fit” o mniejszej grubości, które ułatwi im manewrowanie motocyklem na parkingu, ruszanie z miejsca czy zatrzymywanie się.

Kawasaki Z125 wyposażony jest w legendarne zawieszenie Uni-Trak oraz przedni, klasyczny widelec o średnicy lag 37 mm (to elementy wspólne ze sportową konstrukcją motocykla Ninja 125), które nie tylko zapewniają bardzo przyjemne prowadzenie w każdych warunkach, ale i podkreślają agresywny wygląd bryły motocykla.

W 2021 roku w salonach będą dostępne trzy wersje kolorystyczne modelu Z125: Candy Lime Green/Metallic SparkBlack, Metallic Spark Black/Pearl Flat Stardust White/Metallic Flat Spark Black i wreszcie Metallic Flat SparkBlack/Metallic Spark Black.

Kawasaki ma jednak w ofercie alternatywę dla miejskiego Z125, maszynę posiadającą ten sam silnik o pojemności 125 cm3. Jest to oczywiście, stylizowana na maszynę supersportową, Ninja 125. Ten model to pełnoprawny, choć najmniejszy, członek rodziny Ninja, której litrowy przedstawiciel sześć razy z rzędu sięgał po mistrzostwo świata. Ninja 125 została zbudowana tak, aby swoim kształtem na myśl przywodziła konstrukcje większej pojemności, nawiązywała do torowych sukcesów serii Ninja, a przy tym zapewniała sprawny transport przy bardzo niewielkim zapotrzebowaniu na paliwo. 

Zupełnie jak w przypadku Z125, do prowadzenia modelu Ninja 125 wystarczy prawo jazdy kategorii A1 lub B, a jej 15 konny (11 kW) silnik należy do najmocniejszych w swoim segmencie. 

Od agresywnej owiewki z idealnie wkomponowanym w nią przednim reflektorem, aż po zadarty w górę ogon supersporta, Ninja 125 nie wypada z roli motocykla gotowego spełnić każde postawione przed nim zadanie i… zrobić to naprawdę szybko! 

 

Ninja 125 dostępna jest na sezon 2021 w kolorze Lime Green/Ebony/Pearl Blizzard White.