Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

7 Listopad 2023 Kawasaki prezentuje model Z7 Hybrid


Wykorzystując innowacyjną, unikalną i przełomową technologię znaną z Ninja7 Hybrid, nowy Z7 Hybrid to motocykl w stylu naked - a może raczej trzy motocykle? W rzeczywistości to trzy motocykle w jednym nadwoziu dzięki napędowymi  elektrycznemu połączonemu z technologią hybrydową i silnikiem spalinowym.
 
Dzięki dwóm źródłom mocy - dwucylindrowemu, chłodzonemu wodą silnikowi spalinowemu o pojemności 451cc i maksymalnej mocy 43,5 kW i silnikowi elektrycznemu o maksymalnej mocy znamionowej 9 kW, najnowszy i najbardziej zaawansowany technicznie Z jest gotowy na wszystko to, co miasto, przedmieścia i drogi krajowe mogą motocykliście zaoferować.
 
Z7 Hybrid może działać na trzy sposoby. Jako pojazd elektryczny z automatyczną skrzynią biegów, motocykl nadaje się do stref zerowej emisji i może pokonać do 12 km wyłącznie na napędzie elektrycznym, zanim silnik spalinowy płynnie zapewni ładowanie akumulatora. Warto przypomnieć, że jest to prawdziwa hybryda, więc akumulator jest ładowany podczas jazdy.
 
W trybie Eco-Hybrid silnik elektryczny działa w harmonii z silnikiem spalinowym, zapewniając rozwiązanie "najlepsze z obu światów" i oferując możliwość zmiany biegów w pełni automatycznie lub manualnie za pomocą łopatek "w górę i w dół" na lewej manetce, bez klamki sprzęgła. Tryb "Walk mode" ułatwia manewrowanie i parkowanie, a system Stop-Start  podczas postoju odzwierciedla aktualny trend w motoryzacji.
 
Wreszcie, tryb "Sport" uwalnia pełny potencjał osiągów zarówno silnika elektrycznego, jak i benzynowego, dodając funkcję "E-Boost" (za pomocą przełącznika łopatkowego na prawej manetce), która skutecznie wykorzystuje całą potencjalną moc dostępną w krótkim, pięciosekundowym impulsie do przyspieszenia  ze startu zatrzymanego znanym z motocykli "litrowych". W połączeniu z potencjałem oszczędności paliwa na poziomie klasie 250 cm3, Z7 Hybrid reprezentuje to, co najlepsze z obu światów.
 
Opierając się na tym samej ramie typu kratownicowego i podwozia, co Ninja 7 Hybrid, Z7 Hybrid w stylu "Sugomi" otwiera nowy świat w sektorze klasy naked, jednocześnie poszerzając ofertę motocykli hybrydowych Kawasaki z jednej do dwóch maszyn. Z 7 Hybrid do sprzedaży trafi wiosną 2024 r., 

Kolorystyka Z 7 Hybrid:
  • Metallic Bright Silver/Metallic Matte Lime Green/Ebony (SL1)
  • Metallic Matte Graphenesteel Gray/Ebony/Metallic Graphite Gray (GY1)