Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

9 Listopad 2017 Kawasaki ogłasza nowe modele z serii Z oraz Ninja o pojemności 125cc!

Jednym z ciekawszych punktów konferencji prasowej Kawasaki podczas targów EICMA w Mediolanie, była informacja o dwóch nowych modelach o pojemności 125cc, które zostały zapowiedziane jako idea pokazania tego, co Kawasaki planuje na najbliższe lata.
Kluczowe aspekty oraz cechy nowego Z125 oraz Ninja 125 zostały przedstawione w formie wyglądu oraz kształtów motocykli, bez szczegółów, przez Kazuo Ota – dyrektora działu motocyklowego w Kawasaki.
 
Główną częścią przemówienia Japończyka na stoisku Kawasaki było potwierdzenie zaangażowania oraz przywiązania Kawasaki do rynku motocyklowego i dostrzeżenie zwiększającego się popytu na motocykle o pojemności 125 cc na rynku europejskim. Zaznaczył, iż Kawasaki musi zwiększyć swoją gamę pojazdów w tym segmencie.
 
“Te dwa nowe modele – oraz inne, które są w trakcie rozwoju – łączą w sobie unikalny design Kawasaki, inżynierię oraz wyjątkowe zalety jazdy motocyklem, które wyłącznie my jesteśmy w stanie zaoferować” – skomentował Kazuo Ota, a następnie dodał:
 
“Cały czas dążymy do tego, aby motocykliści utożsamiali się z naszą marką. Pragniemy, aby ich pierwsze kilometry przejechane na motocyklu były właśnie na Kawasaki. Chcemy tworzyć motocykle o małych pojemnościach, które zaspokoją wymagania naszych użytkowników oraz będą pierwszym krokiem w zmianie na mocniejszy motocykl Kawasaki – jesteśmy przekonani, że nasze plany na przyszłość zaspokoją wymagania użytkowników”.
 
Rynek motocykli, które są wykorzystywane jako środek transportu, cały czas się zmienia. Ogłoszenie dwóch nowych modeli przez Pana Ota pokazuje, że Kawasaki chce się liczyć w tym segmencie rynku i jest to istotna część planu zwiększenia gamy motocykli Kawasaki na rynek europejski, o czym wspomniał Pan Morihiro Ikoma – dyrektor Kawasaki Motors Europe.
 
“Nasz zespół badawczo-rozwojowy, który na co dzień pracuje w europejskiej centrali Kawasaki, połączył informacje zwrotne od dealerów i opinię klientów. Jedną ze spójnych próśb było stworzenie większej ilości motocykli o mniejszej pojemności -  w szczególności pojazdów o pojemności 125 cc lub na kategorię prawa jazdy A1.
 
Dzisiaj, bardzo się cieszymy z decyzji o rozwoju modeli z serii "Z” oraz "Ninja”, ponieważ to właśnie one oddają pożądanie oraz aspiracje naszego entuzjastycznego europejskiego rynku.” - zakończył Pan Morihiro Ikoma