Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

8 Listopad 2022 Kawasaki na targach EICMA | Green Power

W przełomowym przemówieniu podczas targów motocyklowych EICMA 2022 w Mediolanie, Prezes Kawasaki Motors Corporation, Pan Hiroshi Ito, zaprezentował gamę nowych i prototypowych modeli Kawasaki, jednocześnie dzieląc się szczegółami wizji całej firmy skupionej na Neutralności Węglowej.

Do elektrycznego przedstawiciela rodziny "Z", przeznaczonego do zaspokajania potrzeb osób dojeżdżających do pracy w miastach całej Europy, pokazanej po raz pierwszy jako prototyp na targach Intermot, prezes Ito zaprezentował również Ninję, wyposażoną w ten sam podwójny akumulator napędowy o maksymalnej pojemności 3,0 kWh. Obie maszyny zostały stworzone, aby spełnić europejskie przepisy dotyczące prawa jazdy A1 i pojawią się w sprzedaży w 2023 roku.
 
Podkreślając badania i rozwój Kawasaki w zakresie innych innowacyjnych typów pojazdów, prezes Ito był gospodarzem europejskiej premiery pierwszego w historii motocykla hybrydowego Kawasaki (prototypu). Maszyna HEV, zdolna do szybkiego i łatwego przełączania pomiędzy silnikiem spalinowym a napędem elektrycznym, ma być częścią gamy produktów na rok 2024.
 
Marka Kawasaki bierze pod uwagę cały zakres mobilności miejskiej, od maszyn wielocylindrowych do tych opartych na znanej technologii i konfiguracji cyklu, na stoisku Kawasaki na targach EICMA można było również zobaczyć elektryczny trójkołowiec o nazwie "Noslisu" oraz eksperymentalny silnik zasilany wodorem, oparty na doładowanej Ninja H2, wykorzystujący bezpośredni wtrysk i sprężony gazowy wodór jako paliwo, a także Elektrode, dziecięcy rower elektryczny w stylu off-road, który jest już sprzedawany w Ameryce Północnej.
 
Podkreślając zaangażowanie Kawasaki w silniki spalinowe i badania nad przyszłymi rodzajami paliwa, prezes Ito zaprezentował również nowy symbol, który podkreśla nową inicjatywę Go with Green Power, której celem jest osiągnięcie neutralności węglowej dla Kawasaki w strategicznym okresie czasu. 
 
Z aktualnej linii modelowej, po raz pierwszy na EICMA pokazano zaktualizowany model Ninja H2 SX. Wyposażony już standardowo w przednie i tylne czujniki radarowe, nowy dodatek w postaci automatycznych świateł drogowych - które automatycznie przełączają się pomiędzy światłami mijania i drogowymi - został zaprezentowany jako jeden z wielu nowych modeli na sezon 2023. Wśród tak wielu przyciągających uwagę nowych, prototypowych i przedprodukcyjnych modeli, prezes Ito dodatkowo wyjaśnił, że w ciągu dwóch sezonów modelowych od roku 2024 do 2025, Kawasaki planuje również wprowadzić na rynek globalny około 30 motocykli z silnikami spalinowymi. Około połowa z tej liczby będzie zgodna z europejskimi przepisami, a więc przeznaczona na rynek europejski.