Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

12 Grudzień 2017 Kawasaki Z900RS zmierza w nowym kierunku przy użyciu nawigacji TomTom Rider 450!

Gama pojazdów Kawasaki na sezon 2018 została uzupełniona o stylowy, klasyczny motocykl w stylu retro o nazwie Z900RS. Został on stworzony w oparciu o najnowsze technologie i na bazie legendarnego modelu Z1 z roku 1972. 
Dziennikarze z Europy mieli okazję dosiąść oraz przetestować ten motocykl podczas europejskiej prezentacji, która odbyła się w okolicach hiszpańskiej Barcelony na początku grudnia 2017.
  
Region Sitges był wprost idealnym miejscem do przetestowania tego motocykla. Ciasne zakręty przejeżdżane na średniej prędkości oraz długie proste odcinki z widokiem na góry Monserrat widoczne w oddali perfekcyjnie oddawały charakter tego motocykla.
 
Nawigacja oraz rozpoznanie w terenie podczas prawie 200 kilometrowej trasy, która została wytyczona dziennikarzom nie była łatwa. Na szczęście, każdy z motocykli był wyposażony w nawigację TomTom Rider 450 która spisała się bezbłędnie. Podczas całej prezentacji dziennikarze mogli liczyć na pomoc techniczną dzięki obecności Mark’a van den Brink’a – technika marki TomTom.
 
“TomTom współpracował z Kawasaki przy okazji wcześniejszych wydarzeń, a europejska prezentacja Z900RS okazała się kolejnym sukcesem” - powiedział van den Brink.
 
“Odpowiednie zaprogramowanie tras zajęło nam dosyć sporo czasu. Na szczęście większość pracy została wykonana przed prezentacją, więc wyłącznie musieliśmy wgrać pliki GPX na każde z urządzeń. Cały wyjazd liczył 3 dni intensywnej jazdy. Musieliśmy odpowiednio dostosować trzy oddzielne pliki. Wszystko udało nam się zrobić bez najmniejszych problemów przy użyciu MyDrive - programu, dzięki któremu nawigacja TomTom może być na bieżąco uaktualniana przy użyciu komputerów PC lub Mac.
 
Van den Brink sam skorzystał z możliwości przetestowania nowego Z900RS razem z nawigacją TomTom:

“Ten motocykl to idealne połączenie klasycznego wykonania z rozwiązaniami technicznymi nowoczesnego motocykla. Wygląd retro przykuwa wzrok i dodaje temu motocyklowi miejskiego klimatu. Projektanci Kawasaki uchwycili wszystko czego oczekuje się od nowoczesnego motocykla typu classic. Dzięki temu, nawigacja TomTom Rider idealnie komponuje się z całym motocyklem, a wszyscy wiemy, że jazda z nawigacją bardzo ułatwia poruszanie się po zatłoczonych ulicach Barcelony.”
 
Każdego dnia, miliony osób używają nawigacji TomTom. "W dzisiejszych czasach coraz więcej osób używa nawigacji i właśnie w tym aspekcie TomTom stara się zrobić różnicę. Nowy TomTom Rider pozwala właścicielowi na tworzenie unikalnych tras dzięki łatwemu dotknięciu palcem rejonu na ekranie, który chcemy lepiej poznać. Istnieje możliwość wybrania emocjonujących tras z przewyższeniami oraz zdefiniowaną siła wiejącego wiatru – wszystko, aby stworzyć wyjątkowe oraz niezapomniane przeżycia!”
 
TomTom oraz Kawasaki wspólnie świętują kolejną udaną imprezę:
 
“Współpraca między Kawasaki I TomTom układa się bardzo dobrze i obie strony czerpią z niej duże korzyści.”
 
Podsumowując, europejska prezentacja Z900RS trwała dwanaście dni i ugościła prawie 75 dziennikarzy z całej Europy. Pierwsze artykuły już są publikowane w sieci i z niecierpliwością czekamy na pozostałe.
 
Pełna specyfikacja nawigacji TomTom Rider jest dostępna na: 
www.tomtom.com/drive/motorcycle/