Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

1 Listopad 2020 Kawasaki W800 na szczycie fali motocykli retro

Dostępna na sezon 2021, olśniewająca w swojej kolorystyce Metallic Ocean Blue, niepowtarzalna ikona klasycznego stylu - Kawasaki W800. Konstrukcja ta wzmocniła i utrwaliła potrzebę rynku na nowoczesne motocykle o nostalgicznej formie.

 


W 2021 roku mija dokładnie pięćdziesiąt pięć lat od momentu, gdy protoplasta serii W - model W1 650 zadebiutował na rynku. W tamtym czasie była to maszyna o największej pojemności silnika dostępnej w Japonii, co na pewno pomogło jej w zyskaniu statusu konstrukcji kultowej. W kolejnych latach rodzina maszyn W znalazła swoje miejsce w sercach wymagających motocyklowych koneserów na całym świecie.


Pojemność dwucylindrowego, rzędowego silnika sięgająca 773 cm3 oraz bardzo precyzyjny układ wałków rozrządu, sterowanych tradycyjnie wałkiem królewskim, zapewniają niezawodny napęd i emocje nie dające się porównać z niczym innym. 


Klasyczny motocykl z wygodną, wyprostowaną pozycją za kierownicą, komfortową kanapą oraz zegarami w tradycyjnym stylu dysponuje wystarczającą mocą do generowania ogromnej przyjemności z jazdy oraz swobodnego wyprzedzania innych użytkowników dróg. Pomaga w tym na pewno znaczny moment obrotowy jednostki napędowej, utrzymujący się w średnim zakresie obrotów silnika, dzięki któremu kierowca nie jest zmuszony do częstego wachlowania biegami. 19-calowe koło przednie pomaga pokonywać nierówności drogi i pozwala na gładkie prowadzenie oraz przewidywalne reakcje tego motocykla utrzymanego w klasycznym stylu, podczas pokonywania zakrętów. 


Tradycyjny, okrągły reflektor, ale wyposażony w diody LED, tradycyjnie obłe kierunkowskazy, chromowane błotniki, tłumiki i emblematy na zbiorniku paliwa oraz niezliczona ilość polerowanych powierzchni czynią Kawasaki W800 autentycznym klasykiem, choć oferowanym jako nowy w 2021 roku. 


W codziennym użytkowaniu tego klasycznego motocykla pomoże na pewno stopka centralna, tarczowy układ hamulcowy wzbogacony o zaawansowany system ABS oraz duże, szeroko rozmieszczone lusterka wsteczne.  


Po pięćdziesięciu pięciu latach trwania dziedzictwa modeli serii W, Kawasaki W800 gotowe jest na przyjęcie nowej fali wymagających motocyklistów gotowych na poznanie legendy a.d. 2021.

 

Objęte modele: