Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

9 Luty 2024 Kawasaki Racing Team i Motul z partnerstwem w WorldSBK

Widzieliście już nowy branding Motul na Ninja ZX-10RR? Kto zauważył, że oficjalny zespół Kawasaki Superbike World Championship łączy siły z francuską firmą Motul?
Motul w sezonie 2024 jest głównym sponsorem zespołu KRT, podkreślając bliską relację i wyznaczającą nową erę partnerstwa i możliwości na torze i poza nim.
 
Jako sponsor tytularny samych mistrzostw WorldSBK i posiadający już imponujące portfolio zaangażowania i sukcesów w sportach motorowych, Motul jest czołową marką w dziedzinie środków smarnych. Ma szczególnie głęboką specjalizację w w olejach motocyklowych i wieloletni zaangażowanie w padoku WorldSBK.
 
Motul prowadzi również silny program badawczo-rozwojowy, współpracując z działem inżynieryjnym Kawasaki Motors, Ltd. (KMC) w Japonii. Oprócz tego, że jest dostawcą środków smarnych, Motul produkuje szeroką gamę najnowocześniejszych specjalistycznych produktów do pielęgnacji i konserwacji motocykli; produkty, których mechanicy KRT będą używać w pitboxie, przygotowując się do zbliżającego się startu w Mistrzostwach Świata Motul FIM Superbike 2024.

Pierre Barrard, dyrektor ds. marketingu Motul, stwierdził: "Cieszymy się z dalszej integracji z rodziną Kawasaki, kontynuując szeroko zakrojony proces rozwoju, który definiuje nas jako partnera handlowego na większą skalę. Ukoronowaniem tego szczytu jest sponsoring zespołu WorldSBK, symbolizujący nie tylko strategiczny sojusz w zakresie zatwierdzania produktów i technologii, ale także odzwierciedlający wspólną pasję do innowacji i wydajności, która charakteryzuje zarówno Motul, jak i Kawasaki. Wyruszając w tę ekscytującą podróż jako oficjalny sponsor zespołu Kawasaki Racing Team w mistrzostwach WorldSBK, z niecierpliwością oczekujemy zaprezentowania naszych wspólnych możliwości i osiągnięcia nowych szczytów w dziedzinie wyścigów motocyklowych".
 
Manabu Shinobu, Senior Manager Kawasaki Motors, Ltd., Dział Marketingu, stwierdził: "Jako firma, której rdzeniem jest inżynieria, Kawasaki nieustannie dąży do perfekcji. Aby uzyskać najlepsze osiągi naszych silników i systemów pomocniczych, takich jak hamulce i układy napędowe, wymagamy najlepszych środków smarnych i produktów pokrewnych, a także wymagamy spójności jakości w skali globalnej. Dlatego cieszymy się, że osiągnęliśmy porozumienie z Motul, które obejmuje zarówno podstawowe środki smarne, jak i produkty do pielęgnacji rowerów, zapewniając, że utrzymamy najnowocześniejsze osiągi Kawasaki Racing Team".