Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

26 Październik 2017 Kawasaki Ninja 400 - motocykl szosowy zainspirowany jazdą na torze

Do swojej oferty na rok 2018, Kawasaki dodaje szosowy motocykl klasy średniej, który uzupełni sportową linię naszych motocykli – Ninja 400. Wyjątkowy oraz agresywnie wyglądający motocykl sportowy, charakteryzujący się łatwością prowadzenia.

Rynek pojazdów o pojemności 400cc jest mocno obsadzony oraz cieszy się dużą popularnością na rynkach azjatyckich oraz amerykańskim i aktualnie zaczyna być coraz bardziej widoczny w Europie. Kawasaki dumnie prezentuje nową Ninję 400 i planuje mocno zamieszać oraz zaistnieć w tym bardzo konkurencyjnym segmencie motocykli. Całkowicie odnowiony silnik o pojemności 399 cm3 został dostosowany do jak największej wydajności oraz łagodnej i przewidywalnej reakcji przepustnicy. Zwiększenie pojemności silnika o 100 cm3 w porównaniu z poprzednikiem jest jednym z fundamentalnych czynników, które przyczyniły się do ulepszonego dostarczenia mocy, momentu obrotowego, stabilności podwozia oraz uniwersalności zawieszenia. Ninja 400 to motocykl umożliwiający kierowcom doświadczenie czegoś zupełnie nowego.
 
 
Tak jak jej poprzednik, Ninja 400 nie tylko skupia się na osiągach, ale również została zaprojektowana, aby dostarczyć łatwość oraz przyjemność z jazdy. Jednym z aspektów, który mocno przyczynił się do tego jest zmniejszona waga dzięki lżejszej ramie oraz smuklejszemu wyglądowi. Ninja 400 oferuje stabilność oraz zwiększoną manewrowość, które powodują, że jest to idealny motocykl dla doświadczonych motocyklistów jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jednośladami.
 
Inżynierowie Kawasaki przy projektowaniu tego motocykla inspirowali się flagowym motocyklem Kawasaki – Ninją ZX-10R. Dzięki temu, Ninja 400 perfekcyjnie wpisuje się w charakterystykę motocykli z serii Ninja. Duże objętościowe nadwozie nawiązujące wyglądem oraz stylem do Ninji H2 powoduje, że motocykl wygląda na większy niż w rzeczywistości. Przykuwa wzrok oraz zwiększa ochronę przed wiatrem. To wszystko zostało uzupełnione o współczesny wygląd, unikalne wykończenie i ogromną dbałość o szczegóły, a malowaniem Ninja 400 nawiązuje do wyścigowej Ninji ZX-10RR Kawasaki Racing Team.