Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

21 Grudzień 2017 Jonathan Rea drugi w plebiscycie Sportowca Roku BBC!

Dzięki Jonathan’owi Rea cały świat usłyszał o wyścigach motocyklowych i jego niesamowitych osiągnięciach. Brytyjczyk był jednym z 12 sportowców nominowanych do zdobycia statuetki sportowca roku w Wielkiej Brytanii. Gala odbyła się 17 grudnia 2017. 
Awans do najlepszej trójki po zakończeniu głosowania to niebywały sukces zawodnika z Irlandii Północnej, który znalazł się w wybornym gronie i wyłącznie uległ zasłużonemu brytyjskiemu biegaczowi – Mo Farah’owi.

63 plebiscyt na Sportowca Roku BBC dosyć mocno zaskoczył. Potwierdza dużą różnorodność sportu, ale tak wysokie miejsce oraz zainteresowanie wyścigami motocyklowymi jest rzadko spotykane. Dzięki ogromnemu wsparciu fanów z Irlandii Północnej, Rea zdobył dokładnie 80,567 głosów.

Brytyjczyk nie krył dużego zaskoczenia wynikiem głosowania. Podziękował całemu zespołowi Kawasaki za wsparcie przy zdobyciu trzeciego mistrzowskiego tytułu z rzędu oraz rodzinie, która nieustannie go wspiera podczas każdej rundy.  
Jonathan później powiedział: “Byłem mocno zszokowany, kiedy ogłoszono moje imię. Zdobycie drugiego miejsca w takim plebiscycie to ogromny zaszczyt. Świadomość, że tyle osób na mnie głosowało powoduje, że czuję ogromną dumę i z całego serca chcę wszystkim podziękować. Jestem przekonany, że rachunki za telefon w Irlandii Północnej będą dosyć wysokie w okresie świątecznym. W tej sali znajduje się tylę gwiazd sportu – przeszłych, obecnych oraz przyszłych mistrzów, którzy nie znaleźli się na podium a może powinni byli się tu znaleźć. Jest to wspaniały wieczór dla mnie, dla mojej rodziny i dla wszystkich fanów motocykli. Bardzo się cieszę, że dzięki mojej osobie wyścigi motocyklowe chociaż przez moment są centrum zainteresowania całego kraju."
 
Można powiedzieć, że ten weekend jest wisienką na torcie oraz zwieńczeniem niesamowitego roku dla mnie. Jest to również perfekcyjny moment, aby zakończyć ten rozdział mojego życia. Jutro wylatuję do Australii, aby odpowiednio przygotować się do sezonu 2018.”
 
“Jonathan jest fantastycznym ambasadorem Kawasaki i całego świata motocykli. Wszyscy w Kawasaki są bardzo dumni z jego osiągnięć” skomentował dyrektor sportowy Kawasaki Motors Europe - Steve Guttridge