Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

4 Wrzesień 2017 Gwiazda zespołu Monster Energy Kawasaki Motocross powiększył swoją kolekcję motocykli o Ninję ZX-10R.

Clément Desalle, który na co dzień ściga się na fabrycznym Kawasaki KX450-SR jest również fanem wyścigów szosowych i na bieżąco śledzi zmagania zawodników Kawasaki Racing Team – Jonathan’a Rea oraz Tom’a Sykes’a.
Przez większość roku, 28-latek zajęty jest podróżowaniem oraz startami w Motocrossowych Mistrzostwach Świata. W wolnych chwilach, Desalle wsiada na swój szosowy motocykl i zalicza kilkanaście okrążeń na torze w ramach urozmaicenia swoich treningów oraz poprawienia koordynacji.

“Od zawsze podobały mi się motocykle szosowe. Kiedyś nawet jeździłem na sportowym motocyklu o pojemności 1000cc. W zeszłym roku mój zespół sprawił, że miałem możliwość wymiany się motocyklem z Mistrzem Świata serii Superbike Jonathanem Rea. Najpierw Jonathan miał możliwość przejechania się moim KX450-F a następnie na torze MotorLand w Hiszpanii ja otrzymałem możliwość zrobienia kilku okrążeń na Ninji ZX-10R KRT. Bardzo mi się spodobało i od tamtego czasu wiedziałem, że chcę mieć taki pojazd u siebie w garażu.”

Europejskie siedziby Kawasaki mieszczą się w Holandii oraz Belgii. Marzenie Desalle’a spełniło się gdyż niedawno użyczona została mu Ninja ZX-10RR. Ten sam motocykl na bazie którego stworzone zostały wyścigowe maszyny Tom’a Sykes’a oraz Jonathan’a Rea.

"Clement jest lokalnym bohaterem dla wielu fanów motocykli w Holandii oraz przede wszystkim w jego rodzinnej Belgii”, skomentował Henk Salomons – przedstawiciel Kawasaki Belgia