Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

1 Listopad 2020 Dwie nowe opcje kolorystyczne dla Kawasaki Z900RS na rok 2021

Z900RS to model, który bez wątpienia okazał się jednym z ostatnich sukcesów marki Kawasaki. Z900RS znalazł uznanie zarówno wśród zwolenników motocykli w stylu neoretro, jak i prawdziwych klasyków z lat 70. ubiegłego wieku, którzy widzą jak wiele rozwiązań w tym modelu jest bezpośrednio zaczerpniętych z przeszłości.

 

Z900RS przywołuje wizualnie styl legendarnej serii maszyn Z1 Super Four, dostępnej w latach 1972-1976. Łączy w sobie klasyczną stylistykę z najnowocześniejszą technologią, bezpieczeństwem elektroniki wspomagającej kierowcę oraz wygodą współczesnych rozwiązań podwozia.

Czterocylindrowy, chłodzony cieczą silnik współpracuje z systemem kontroli trakcji oraz sprzęgłem wyposażonym we wspomaganie oraz antyhopping. Dzięki temu proces redukcji biegów zachodzi niezwykle szybko, wygodnie i bezproblemowo. Przyspieszenie, jakie działa na kierowcę Z900RS, jest bardzo dynamiczne. To uczucie potęguje układ wydechowy w systemie cztery w jeden, który został wykonany tak, aby wraz z nabieraniem prędkości modulować basowy, agresywny dźwięk. 

Odlewane, aluminiowe koła Z900RS wyposażono w cienkie szprychy, które wyglądem nawiązują do kół Z1. Są jednocześnie, lekkie, bezdętkowe, bezobsługowe i przystosowane do znoszenia dużych przeciążeń. Styl klasycznej serii Z1 kontynuuje wygląd zegarów, wykorzystujących jednak wielofunkcyjny wyświetlacz LED. W najnowszej technologii zbudowany jest również reflektor przedni dający niezwykle jasne światło, którego chromowana, okrągła obudowa przypomina klasyczne motocykle z legendarnej serii Z.

Zbiornik paliwa w kształcie łzy, klasyczna kanapa, trójwymiarowe emblematy marki i modelu oraz zadupek w stylu retro pozwalają Kawasaki Z900RS osiągnąć równowagę między nostalgią a nowoczesnością, czerpiąc z obu stylów tylko to, co najlepsze.

Klasyczny motocykl, jakim jest najnowszy Z900RS, w 2021 roku dostępny jest wciąż w wariancie kolorystycznym Z1A Candytone Green oraz w dwóch nowych malowaniach: Metallic Spark Black oraz Ebony.

 

Objęte modele: