Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

13 Październik 2017 Adam Sterry dołącza do zespołu F&H Kawasaki!

Zespół F&H Kawasaki z przyjemnością ogłasza podpisanie kontraktu z Adamem Sterry na najbliższe dwa lata. Brytyjczyk będzie startował w Motocrossowych Mistrzostwach Świata serii MX2.
Przed rozpoczęciem roku, Sterry miał podpisany trzy letni kontrakt z fabrycznym zespołem Kawasaki, ale po ogłoszeniu wycofania się tej ekipy z rywalizacji, Brytyjczyk z miasta Sealand w Walii pozostawał bez ważnego kontraktu na nadchodzący rok. Sterry negocjował możliwość startów w barwach różnych zespołów w nadchodzących latach co koniec końców doprowadziło do podpisania umowy z zespołem F&H Kawasaki. Brytyjczyk będzie miał możliwość ponownej jazdy na Kawasaki, a sam zespół potwierdził, że otrzyma wsparcie od producenta na nadchodzący sezon.
 
Ostatni rok był bardzo trudny i wymagający dla utalentowanego Brytyjczyka. Przez zerwane więzadła krzyżowe i dłużącą się rehabilitację, Sterry stracił dużą większość sezonu. Przed kontuzją prezentował bardzo dobrą oraz równą formę, często zbliżając się do najlepszej dziesiątki. Jego najlepszym wynikiem były zawody w Indonezji, gdzie dojechał do mety na szóstym miejscu.
 
Sterry dołączy do Ruben’a Fernandeza, który również startuje w klasie MX2. W najbliższej przyszłości, zespół F&H ogłosi imię trzeciego zawodnika, który będzie się ścigał w barwach zespołu.

Adam Sterry: “Jestem bardzo podekscytowany możliwością dołączenia do zespołu F&H Kawasaki na najbliższe dwa sezony. Jestem bardzo wdzięczny za otrzymaną szansę. Mimo iż straciłem ponad połowę zeszłego sezonu, wierzę, że będę w stanie w pełni pokazać na co mnie stać. Już nie mogę doczekać się pierwszych testów z barwach mojego nowego zespołu. Wiele nauczyłem się o KX250F w tym roku i wierzę, że to mi pomoże w osiągnięciu założonych celów na które wszyscy tak ciężko pracujemy.”
 
Harrie van Hout (Kawasaki Europe): "Jestem bardzo szczęśliwy i nie mogę doczekać się współpracy z Adamem. Fakt, że pozostał w Kawasaki to dla nas bardzo dobra wiadomość i z optymizmem patrzymy na nadchodzący sezon. Wierzę, że będzie on bardzo udany dla Adam’a jak i całego zespołu F&H Kawasaki!”