Newsletter Kawasaki

Newsletter Kawasaki

11 Październik 2018 Debiut 2019 - nowa wysublimowana Ninja ZX-6R w kategorii Supersport.

Dzięki licznym mistrzostwom w kategorii WorldSSP i licznym dobrym opiniom na temat tego sportowego modelu Kawasaki, koncepcja Ninja ZX-6R przenosi się na kolejny poziom w 2019 roku, wraz z wprowadzeniem wysublimowanej wersji ZX-6R w kategorii Supersport. Nowa wersja kultowej Ninja ZX-6R daje użytkownikowi świetne osiągi torowe, jak i przyjemność z prowadzenia na co dzień. 

Wykorzystując legendarny już silnik Kawasaki o pojemności 636 cm3, najnowszy model Supersport o średniej wadze – Ninja ZX-6R, oferuje teraz szybką zmianę biegów dzięki seryjnemu quickshifterowi. W połączeniu z nowym panelem liczników, który zawiera takie funkcje, jak ekonomiczny wskaźnik jazdy, wskaźnik paliwa i wskaźnik pozostałego zasięgu, pozostaje skupić się na jeździe torowej, bądź na podziwianiu krajobrazu podczas przejażdżki.
 
Oprócz standardowego sprzęgła antyhoppingowego, inne przyjazne dla motocyklisty funkcje, obejmują między innymi poręczne gniazdo 12V, przeznaczone do podłączenia nawigacji, czy też podładowania telefonu, co pokazuje, że Kawasaki dołożyło specjalnych starań odnośnie zwolenników turystyki na Ninja ZX-6R.  
 
Nowa Ninja ZX-6R posiada ponadto kontrolę trakcji KTRC oraz inteligentny system ABS Kawasaki (KIBS). Dodatkowo podwozie wyposażone jest w bardzo ceniony przedni widelec Showa BFF. Sportowa oraz ergonomiczna pozycja jazdy, sprawia że opcje stylu jazdy są liczne.  
 
Fani jazdy torowej docenią wskaźnik zmiany biegów, monoblokowe zaciski, duże przednie tarcze hamulcowe, a także opony Bridgestone Battlax Hypersport S22 w standardzie, wraz z opcjonalnymi akcesoriami, takimi jak: amortyzator skrętu Öhlins, osłony osi pojazdu, czy też nakładkę tylnego siedzenia.
 
Wygląd zewnętrzny to nowe podejście do karoserii Ninja - w komplecie z podwójnymi reflektorami LED – co podkreśla ewoluujący wygląd Ninja. Agresywny i kanciasty tył sprawia, że nie może być pomyłki, najnowszy ZX-6R z pewnością ma to „coś”.  
 
Legenda średniej klasy Supersport jest zgodna z normą Euro4. Kawasaki w nowej odsłonie ZX-6R poprawiło odczucie mocy i momentu obrotowego, co z pewnością wpłynie pozytywnie na opinie motocyklistów o tej nowości 2019.