Technologia Kawasaki Sterowanie podwoziem

Efekt naszego zaawansowania inżynierii, wyczerpujących testów i ciągłego dążenia do niezawodności, poprawy bezpieczeństwa oraz osiągów. 

Lustrzane malowanie

Oryginalna, wysokiej jakości farba Kawasaki ma wysoki połysk i nadaje metalowi szklany wygląd.

Wysokiej jakości lakier Kawasaki charakteryzuje się metalicznym, podobnym do szkła lustrzanym połyskiem . Jego debiut w modelach 2015 Ninja H2 i Ninja H2R jest jednocześnie pierwszym zastosowaniem w masowej produkcji samochodów i motocykli.
W zacienionym miejscu lakier ma barwę podstawową, natomiast w świetle słonecznym jego lustrzana powierzchnia przypomina otaczająca scenerię. Różnica  wyglądu lakieru w świetle słonecznym i w cieniu podkreśla rzeźbę nadwozia pojazdu.
Wysoce lustrzana  powierzchnia została uzyskana przez zastosowanie reakcji lustra srebrnego (reakcja chemiczna pomiędzy roztworem jonów srebra i czynnikiem redukującym), w wyniku której tworzy się warstwa czystego srebra (Ag). Właśnie ta warstwa srebra (Ag) powoduje metaliczny, podobny do szkła lustrzany połysk. W porównaniu do lakierów z dodatkiem płatków aluminium powodujących efekt połysku (tzw. candy paints), warstwa srebra jest jednolita. W miejscu zacienionym, warstwa srebra jest przezroczysta, dzięki czemu kolor bazowy jest widoczny. Dodatkowo, daje trójwymiarową głębię.
Podczas, gdy w masowej produkcji pojazdów powłoki nakładane są w sposób zautomatyzowany, to w przypadku wszystkich warstw powłok z zastosowaniem lustra srebrnego konieczny jest udział pracowników Kawasaki w końcowym etapie celem uzyskania doskonałości i lustrzanego efektu powłok.