Misja i Wartości

Naszym celem jest umożliwienie kierowcom wiekszej kontroli nad wysokowydajnymi motocyklami Kawasaki nie zapominając o satysfakcji z jazdy.

Oddział Kawasaki produkujący motocykle i silniki jest jedyną częścią Kawasaki Heavy Industries, Ltd. która dostarcza produkty bezpośrednio do odbiorców indywidualnych. 

Firma produkuje szeroką gamę produktów w tym motocykle, pojazdy czterokołowe (pojazdy przeprawowe - ATV, pojazdy użytkowe - UTV, pojazdy rekreacyjne - RUV), skutery wodne (Jet Ski®), silniki spalinowe szerokiego zastosowanie które dostarczane są do producentów na przykład sprzętu ogrodniczego na całym świecie.

1963

  • W roku 1963 firmy Kawasaki i Maguro połączyły się tak aby stworzyć Kawasaki Motorcycle Cl.,Ltd.

Kawasaki wprowadziło na rynej jednośladów szereg historycznie rozpoznawalnych wręcz kultowych motocykli. W skład flagowych produktów Kawasaki wchodzą takie modele jak H1, Z1 czy GPZ900R przy ich rozwoju korzystając z rozwoju, produkcji, know-how zdobytego przy pracach nad silnikami samolotowymi ponieważ pierwszy silnik motocyklowy został wyprodukowany przez firmę z Akashi w 1953 roku. 

Dział motocykli rozszerza gamę oferowanych produktów jednocześnie zaspakając potrzeby zmieniającego się rynku. Przekłada się to na postrzeganie marki oraz wzmacnia opinię Kawasaki jako producenta pojazdów silnikowych (zarówno jednośladów - motocykli, jak i pojazdów czterokołowych - ATV, Quad czy Mule).