Opis 

Potężny silnik 1700cc w układzie V

Chłodzony cieczą, 8-zaworowy (SOHC) silnik widlasty o długim skoku, o pojemności 1700 cc został skonstruowany z intencją uzyskania wysokiego momentu obrotowego. Średnica tłoka i skok to 102 x 104 mm. Moment obrotowy jest o około 15% wyższy niż w modelu VN1600D. Układ zaworów przypomina VN2000, ale system SOHC zamiast OHV umożliwia bardziej bezpośrednie odczuwanie reakcji silnika.

Wspomagane hamowanie

K-ACT (Kawasaki Advanced Coactive-braking Technology) z systemem ABS umożliwia kierowcy dobrze kontrolowane i zrównoważone hamowanie. Układ K-ACT ABS skonstruowany jako dopełnienie reakcji kierowcy, gwarantuje idealny rozkład sił hamowania, który maksymalizuje jego skuteczność.

Zawieszenie tylne

Podwójne, regulowane amortyzatory tylne zapewniają miłe wrażenie w czasie jazdy. VN1700 Classic ma również chromowane osłony amortyzatorów, które stanowią element ekskluzywnego wykończenia tyłu motocykla.

Akcesoria 

OWIEWKA

Wymiary W × S: 61 cm × 58 cm, z dodatkową regulacją wysokości. Opcjonalny emblemat 062TPU0001 jak na zdjęciu (dostępny oddzielnie)

OPARCIE - KOMPLET

Solidny wspornik tylnego oparcia wykonany z chromowanej stali w komplecie z niezbędnymi elementami montażowymi. Można zamówić oddzielnie oparcie z ćwiekami (39156-0118-MA) lub bez (39156-0187-MA).

ZESTAW DOLNYCH OWIEWEK

Zapewnia dodatkową ochronę dolnego korpusu przed wiatrem.